Hírek
2011. Október 26. 14:21, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Véget vetnek a gyógyszerpazarlásnak
A gyógyszercégek drasztikus megadóztatása mellett többet fizethetnek gyógyszereikért az orvosi utasításnak fittyet hányó betegek, méltányosságból csak 8 millió forintig állná a cehhet a biztosító – írja a Világgazdaság.
A vérnyomás és a vér zsírszintjének a mérése, a dohányzás ellenőrzése. A tervek szerint jövőre ezeknek a vizsgálatoknak is alávetnek egyes betegeket, hogy lássák, mennyire működnek együtt a saját terápiájukban – derül ki a lapunk birtokába került, a gyógyszertámogatási rendszer átalakítását célzó kormányelőterjesztésből. Az egyeztetés előtt lévő dokumentum szerint elsőként a szív- és érrendszeri, illetve krónikus tüdőbetegségben szenvedőket ellenőriznék. Akik nem veszik igénybe az ingyenes életmódváltoztatási programokat, csökkentett tb-támogatást kapnak gyógyszereikhez.
Nem véletlen a szigor: a lipidszintcsökkentő gyógyszereket például egy évvel a terápia kezdete után a betegek mindössze 22 százaléka, a cukorbetegek fele szedi. A szigor azonban nem ér itt véget, hiszen jövőre, a Széll Kálmán-terv szerint, 83 milliárd forintos megtakarítást kell elérni a gyógyszertámogatási rendszerben. A 300 milliárd forintos gyógyszerkassza közel harmadolását elsősorban a gyógyszercégek különadójának 12-ről 20 százalékra emelésétől, az 5 millió forint éves orvoslátogatói díj megduplázásától, és a támogatásvolumen-szerződések újrakötésétől várják. Ez utóbbiakban a tb és a cégek előre meghatározzák a támogatással forgalmazható gyógyszerek mennyiségét, az a fölötti fogyasztás a cégek kontójára megy.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot