Hírek
2011. Szeptember 01. 14:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: HáziPatika.com
Tea vagy víz? Egyre megy
A legújabb kutatások szerint napi 4-6 bögre tea elfogyasztása legalább annyira alkalmas a szervezet hidratálására, mint egy liter víz.
Ez ellentmond annak az elképzelésnek, mely szerint a teafogyasztás dehidratálja a szervezetet a tea koffeintartalma miatt. A mostani kutatás során a tudósok nem találtak a teafogyasztással összefüggő kedvezőtlen élettani hatást.
A brit klinikai kutatásban 21 önkéntest kértek meg, hogy egy 12 órás periódus alatt négyóránként igyanak meg vagy egy bögre (240 ml) teát, vagy ugyanennyi tiszta, meleg vizet. A teába 20 ml félzsíros tejet is tehettek az önkéntesek, cukrot azonban nem.
A tesztet ezután megismételték hat bögre teával, ami körülbelül másfél liter tiszta víznek felel meg, hogy megvizsgálhassák a teafogyasztás élettani hatásait.
A tesztnapokon az önkénteseknek tartózkodniuk kellett a testedzéstől és a koffeines termékek, valamint az alkohol fogyasztásától. A kutatók rendszeres időközönként vérmintákat vettek, hogy figyelemmel kísérhessék a szervezet hidratáltságát.
"A tea úgy tűnik, nagyon is alkalmas arra, hogy hidratáljuk szervezetünket, ezen kívül a legtöbb teafajta flavonoidokban gazdag, ami egy erős antioxidáns és csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának esélyeit" - nyilatkozta dr. Carrie Ruxton étkezési tanácsadó.
A kutatás részletes leírása a British Journal of Nutrition című szaklapban olvasható.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot