Városlista
2024. november 15, péntek - Albert, Lipót

Hírek

2018. November 04. 14:35, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Óriási eltérés is lehet a sírhelyárak között Magyarországon

Óriási eltérés is lehet a sírhelyárak között Magyarországon

Több mint ötvenszeres különbség is lehet a magyarországi sírhelyárak között, a temetés helyszínétől függően a sírhelyek és urnafülkék megváltásának díja 11 ezer és 600 ezer forint között van

- derül ki a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. megbízásából végzett országos felmérésből.

A legmagasabb árat a sírhelyért a fővárosban kell fizetni, a temetési kellékek - urna és koporsó - azonban nem Budapesten a legdrágábbak.

A legolcsóbb koporsó 14 ezer forintos ára - Vas megyében - a legdrágább urnáéval vetekszik, Budapesten 6 ezer forinttól kapható urna, de a legolcsóbb koporsóért ennek sokszorosát, 85 ezer forintot kell fizetni. A legolcsóbb, Vas megyében kínált 4600 forintos, és a legdrágább, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében elérhető 170 ezres urna között 37-szeres az árkülönbség, az olcsóbb urnák átlagára 9 ezer forint országosan.

Budapesten a koporsóár felső határa 350-380 ezer forint, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében 390 ezer forint is lehet. Szinte mindenütt kapható koporsó 100 ezer forintért vagy olcsóbban, ez alól csak a Győr-Moson-Sopron megye jelent kivételt, ahol 140 000 forintba kerül egy egyszerű koporsó.

A biztosító megjegyzi, hogy egyre többen, főleg az idősebb korosztályból már jó előre takarékoskodnak a temetésre, közülük egyre többen kötnek speciális, úgynevezett kegyeleti biztosítást.

Címkék: ár, sírhely, temető

Ezek érdekelhetnek még

2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld

Továbbra is kínlódik az építőipar

Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében

Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot