Hírek
2021. Január 12. 11:34, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Néhány településen tovább nőtt a légszennyezettség
Néhány helyen tovább nőtt a szálló por miatti légszennyezettség; északkeleten három településen veszélyes a levegőminőség.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) kedden frissített térképe alapján Sajószentpéter, Kazincbarcika és Putnok levegőjét minősítették veszélyesnek a szálló por magas koncentrációja miatt. Miskolcon, Salgótarjánban és Ajkán egészségtelen a levegő.
Az NNK közleményében kiemelte: veszélyes levegőminőség esetén a gyermekek, a várandós kismamák, az idősek, a krónikus légzőszervi, illetve szív- és érrendszeri betegségben szenvedők kerüljék a szabadban tartózkodást. A krónikus légzőszervi betegségben szenvedők tünetei súlyosbodhatnak, így azt javasolják, hogy kedvezőtlen levegőminőség esetén mindig legyen náluk a készenléti gyógyszerük (például inhalátor).
További kilenc település - Budapest, Tököl, Százhalombatta, Vác, Esztergom, Tatabánya, Székesfehérvár, Várpalota és Pécs - levegőjét kifogásoltnak minősítették a levegőhigiénés index alapján.
Az NNK azt írta: az országos meteorológiai előrejelzés alapján a következő napokban nem várható jelentős javulás.
A Főpolgármesteri Hivatal kedden az MTI-hez eljuttatott közleményében ugyanakkor azt közölte: Budapesten kedd délutántól, estétől várhatóan javul a levegő minősége. Szerdától pedig határozott javulásra lehet számítani.
A levegőhigiénés index rendszere négy kategóriát tartalmaz: elfogadható, kifogásolt, egészségtelen és veszélyes.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot