Hírek
2012. Január 13. 06:38, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Magyar bankokat minősített le a Fitch - egy IMF megállapodás nem javíthat a bóvli kategórián
Négy magyar bankot is leminősített a Fitch Ratings.
Mint ismert a hitelminősítő múlt héten - a szuverén magyar adósosztályzattal együtt - az addigi 'A mínusz'-ról két fokozattal 'BBB'-re rontotta a kereskedelmi adósokra külön érvényben tartott besorolási országplafont.
Csütörtökön pedig bejelentette a hitelminősítő, hogy a CIB Bank Zrt., valamint a K&H Bank hosszú futamú adósosztályzatát is 'BBB'-re módosította 'A mínusz'-ról, negatív kilátással. A hitelminősítő emellett a CIB, a K&H, az Erste Bank Hungary Zrt. és a Raiffeisen Bank Zrt. támogatási osztályzatát az eddigi legjobb, 1-es szintről 2-esre rontotta.
A múlt heti szuverén adósbesorolás rontását a Fitch a fiskális és növekedési aggodalmak mellett a finanszírozás egyre erősödő kockázataival indokolta. Közben a Fitch szuverén besorolásokért felelős igazgatója szerint jó lenne egy EU/IMF-megállapodás Magyarországnak, de ez csak az első lépés lenne, de nem jelentené az adósbesorolás kilátásának automatikus javulását, de a helyzetet újra kell majd értékelni.
Mindeközben a magyarországi kitettséggel kapcsolatos piaci aggályok felfelé hajtják az osztrák CDS árazását - közölte a Fitch. A kimutatás szerint az idei első heti európai szuverén átlagon belül a legnagyobb mértékben, 22 százalékkal Ausztria szuverén CDS-díjszabása emelkedett, utána Spanyolország és Magyarország következik 17, illetve 11 százalékos CDS-árnövekedéssel.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot