Hírek
2016. Május 13. 07:35, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Az adóváltozásokról vitázik a Parlament
A kormány több mint harminc törvényt módosító tavaszi adócsomagjának általános vitájával folytatódik ma az Országgyűlés munkája.
Az ülésnap reggel 8 órakor kezdődik és elsőként kerül terítékre az a javaslat, amelyet a kormányzati ciklus egyik legnagyobb jelentőségű adójavaslatának nevezett Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti és adóügyekért felelős államtitkára. Közlése szerint az állam 55 milliárd forint bevételről mond le az indítványban szereplő áfacsökkentéssel.
A kabinet a baromfihús, a friss tej és a tojás áfakulcsát 5 százalékra csökkentené, az éttermi szolgáltatások áfáját 2017-től 18 százalékra, majd 2018-tól 5 százalékra változtatná, az internetszolgáltatás forgalmi adója pedig 18 százalékra mérséklődne.
A kormány javasolja továbbá, hogy a kétgyermekesek családi adókedvezménye 5 ezer forinttal, 30 ezer forintra emelkedjen, ami 15 milliárd forintot hagyna 350 ezer családnál.
A kabinet emellett a világpiaci ár változásához kötné az üzemanyag jövedéki adójának mértékét, a többletbevételt pedig az utak - elsősorban alsórendűek - felújítására költenék. A dohány jövedéki adója is emelkedhet, a kormány uniós előírásokra hivatkozva 29 százalékos emelkedést tervez a jövő év végéig.
Az adóváltoztatások tárgyalását követően a képviselők általános vitát tartanak az idei költségvetés módosításáról, valamint a jövő évi büdzsé megalapozásáról szóló javaslatról is.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot